Dudak renklendirme işlemi pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Dudakların dolgun ve hoş bir görünüme sahip olmasını isteyen kadınlar bu yöntem ile güzel dudaklara kavuşabilmektedir. Dudakların estetiğinden pek memnun olmayan kişiler genellikle bu işlemi gerçekleştirmektedir. Kalıcı makyaj ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan Dudak renklendirme yöntemi ile dudak rengine yakın olan renkler seçilmektedir. Bu işlem kontürden farklıdır. Kontür işleminde daha kesikin hatlar ortaya koyulurken, pudralama işleminde dudak çevresi flu bir görünüme sahip olmaktadır. Bu da daha doğal bir görünüm anlamına gelmektedir.

Dudak renklendirme Uygulama Aşaması

Dudak renklendirme işlemi yapılırken hijyenik iğneler ile işlem sağlanmaktadır. Dudak sınırları uzman kişiler tarafından belirlenmektedir. Kişinin isteğine bağlı olarak işlem istenildiği şekilde uygulanabilmektedir. Dudak renklendirme işlemine başlamadan önce işlem yapılacak bölge temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir. Sonrasında ise şekil açısından bir ön çalışma sağlanarak kişinin beğenisine sunulmaktadır. Kişi görüntüyü beğendiği takdirde işleme başlanmaktadır. İşlem öncesinde kesinlikle alerji testi yapılmalı ve test olumlu sonuçlar verdikten sonra işlem sağlanmalıdır. Aksi takdirde dudakta belli reaksiyonlar görülebilmektedir. İşlem sırasında acı ya da ağrı yaşanmadığı gibi işlem tek seansta sonlandırılmaktadır. Sonrasında ise kusursuz bir görünüm ortaya çıkmakta, makyaja da gerek kalmamaktadır. İsteyenler yeni ve dolgun dudakları üzerinde makyaj işlemi gerçekleştirebilmektedir.

Dudak renklendirme Uygulama Sonrası

Dudak renklendirme işlemi sonrasında kabuklanmalar yaşanabilmektedir. Bu nedenle dudak ile uyumlu olan bir bakım kremi tercih edilmelidir. Kabuklanmalar devam ediyor ve azalmıyor ise mutlaka uzman bir hekime başvurulmalıdır. Bir diğer önemli etken ise duş ve sıcak sudur. İşlemden sonra belli bir süre sıcak su, sauna ya da hamam gibi faktörler konusunda dikkatli olunmalıdır. İşlem dövme şeklinde değildir ancak; dövme sonrasında yaşanan belirtiler ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle bakımı düzgün bir şekilde sağlanmalıdır. Güneş ile uzun süreli temaslardan kaçınılmalıdır. Deniz ya da havuz gibi faktörlerden de yine belli bir süre için uzak durulmalıdır. Dikkat edilmediği takdirde farklı olumsuzluklar ortaya çıkabilmektedir. Bu işlem ben ya da doğum lekesi üzerine uygulanamamaktadır. Daha öncesinden kalıcı makyaj işlemi yaptırmış olan kişiler durumu mutlaka uzmanlar ile paylaşmalı, sonrasında işlem yaptırmalıdır.

Dudak renklendirme işlemi için pek çok güzellik salonu hizmet sunmaktadır. Ancak; cihazların uyumluluğu, kişilerin gerekli eğitimi alıp almadığı mutlaka bilinmelidir. Başkaları tarafından tavsiye edilen ve sertifikaları bulunan salonlar tarafından uygulanmalıdır.

İstanbul’da bu işlem Fabulash Luxurious Beauty tarafından büyük bir titizlik ile yapılmaktadır. İşlem yaptırmak isteyen kişiler firma ile bizzat ya da telefon aracılığı ile iletişim kurabilmekte ve gerekli bilgileri sağlayabilmektedir. Fabulash Luxurious Beauty müşterilerinin sağlığını ve memnuniyetini ön planda tutarak hizmet verirken, hijyenik koşullarda son model cihazlar ile işlem uygulaması gerçekleştirmektedir. Nişantaşı’nda bulunan firma, randevu ile hizmet vermektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat