Güzellik sektörü her geçen zamanda sürekli bir gelişim içerisinde olmanın yanı sıra bu yeniliklerden biri olan  protez tırnak; kişiye hem sağlıklı hem de estetik bir tırnak görünümü kazandıran uygulamadır. Protez tırnak sayesinde sürekli manikür yaptırma zahmeti de ortadan kalkar. Genelde takma tırnak ile karşılaştırılan bu uygulama çok daha doğal ve kolay uygulanabilme özelliğine sahiptir. Protez tırnak uygulaması hijyenik güzellik salonlarında ve kesinlikle konusunda eğitim almış uzmanlar tarafından yaptırılmalıdır. Böylelikle tırnağa zarar verme riski ortadan kalkacaktır.

Protez Tırnak Nasıl Uygulanır?

Kişide kendi tırnakları üzerine bir koruyucu sonrasında uygulama yapılır. Böylece gerçek tırnaklara zarar verme olasılığı ortadan kalkar. Gerçek tırnağın nefes almama gibi durumu yaşanmaz. Oje uygulaması ile protez tırnak çok daha kalıcı olur.

Protez tırnak; tırnak yeme alışkanlığına sahip kişiler için de uygun bir uygulamadır. Çünkü böylelikle hem bu alışkanlıktan kurtulma yaşanır hem de estetik bir görüntü kazanılır. Protez tırnak uygulaması yenilenme ve değiştirilme özelliklerine sahiptir. Eğer istenirse de özel bir sıvı ile çıkartılabilir. Bu işlemin mutlaka ilgili güzellik merkezi yardımı ile olması önerilen noktadır. Yanlış yöntemler her zaman için tırnaklara zarar verir. Uygulamadan sonra bu tırnakların rötuşlanması gereklidir. Uzun süreli kullanım için kimyasallarla temas ettirilmemeli, asetonsuz oje çıkarıcı tercih edilmelidir. Dikkat edilmediği takdirde tırnaklar kısa sürede zarar görür.

İpek kirpik uygulaması; gerçek kirpiklerin hem uzunluğunu hem de kalınlığını arttıran bir yöntemdir. Bu takma kirpikler ipekten hazırlanmış ve gerçek kirpiklere özel yapıştırıcısı ile uygulanan bir tekniktir. İpek kirpik işlemi 2 saate kadar sürebilir. Kirpikler ipekten yapıldığı için yumuşak ve hafiftir. Kişide hiçbir rahatsızlığa sebebiyet vermez. Kullanılan yapıştırıcısı da göz için hiçbir yan etki teşkil etmez. İpek kirpik uygulaması sonrasında kişi makyajını rahatlıkla temizleyebilir, yıkayabilir. Sadece uygulamadan sonra kirpiklerin ovuşturulmaması ve kirpik kıvırıcı aparatların kullanılmaması önerilir.

İpek Kirpik Uygulaması

İpek kirpik uygulaması esnasında lensler çıkarılmalıdır. Gözlerin işlem esnasında kapalı olması önemli bir detaydır. İpek kirpik uygulama sonrasında solaryumu, sauna gibi sıcak yerlerden uzak durulmalıdır. Yine İpek kirpik uygulama sonrasında 2 gün boyunca maskara kullanılması uygun değildir.

Microblading Uygulaması

Microblading kaş şekillendirme uygulanması demektir. Kaşın yapısına bağlı olarak özel ölçüm aletleri ile kaş dokusu ve yüz arasında bir simetri sağlanır ve hat belirlenmesi yapılır. Microblading işlemi esnasında uzmanın profesyonelliği çok önemlidir. İşlem ağrısız bir yöntemdir. Kaşlar kuşkusuz kadınlar için önemli bir detay olduğundan ve yüzdeki ifadeyi belirlediğinden tasarımı da çok önemlidir. Microblading kaş bölgesine tek tek çizgiler çizilerek kaş görünümü verilmesi demek olduğundan; amaç gerçek kaş görüntüsü vermektir. Microblading ağrısız bir yöntemdir. Bazen tek seansta bazen 2 seansta gerçekleşir.

Microblading İşlemi Öncesi Ön Hazırlıklar

Microblading işlemi öncesinde hiçbir ürün uygulanmamalıdır. Temiz ciltte kaş şekli çizilir. Kaş inceltici ilaçların uygulanabilmesi için 3 gün bırakmak gerekir. Microblading hamilere, emzirenlere ve diyabetlilere önerilmez.

Güzellik bir kadın için olmazsa olmaz bir detay olduğundan güzellik dünyasındaki bu uygulamalar keyif verici ve estetik detaylıdır.

Detaylara aşağıdaki bağlantılardan ulaşa bilirsiniz.

fabulash.com.tr/ipek-kirpik/
fabulash.com.tr/protez-tirnak/
https://fabulash.com.tr/microblading-kalici-kas-tasarimi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat