İpek Kirpik Nasıl Çıkarılır?

İpek kirpikler, gözlerde ve bakışlarda yarattığı etki nedeniyle giderek daha çok kadının tercihi haline gelmektedir. Saf ipekten yapılmış olması doğal bir görünüm elde etmenizi sağlar. Ancak ipek kirpik taktıranların ortak merak konusu, ipek kirpik nasıl çıkarılır? sorusudur.

İpek kirpik nasıl çıkarılır? sorusunu açıklayabilmenin yolu, ipek kirpiğin nasıl takıldığını anlamaktan geçer. Takılma işlemi son derece pratik olan kirpiklerin, çıkarılma işlemi için de aynı durum söz konusudur.

İpek Kirpik Takma İşlemi

İpek kirpik nasıl çıkarılır? diye merak edenler genellikle ipek kirpik takma işleminin süresini de merak ederler. Genel olarak bir buçuk saat ile iki saat arası gibi bir sürede ipek kirpik takılma işleminin tamamlandığını söylemek mümkündür. İpek kirpik saf ipekten yapılmıştır. Bu sayede takma kirpik ya da rimel gibi yapay değil son derece doğal bir görünüme sebep olur. Sanki gerçek kirpiklerinizmiş gibi doğal bir görüntü ile bakışlarınızı ve gözlerinizi belirginleştirmiş olursunuz.

İpek kiprik takılması sırasında sağlığa zarar vermeyen bir yapıştırıcı kullanılır. Kirpiklerin alt kısmına bir bant yapıştırılır ve sürülen yapıştırıcının bu kısma akmaması sağlanır. Sonrasında kirpiklerin tek tek taranması gerekir. Ardından ipek kirpik yapıştırma işlemine geçilir. Yapıştırılacak olan ipek kirpik sayısına göre, işlem süresi değişir ancak ortalama iki saat gibi kısa bir sürenin ardınan dolgun ve doğal görünümlü kirpiklerinize kavuşmuş olursunuz. Peki, ipek kirpik nasıl çıkarılır?

İpek Kirpik Nasıl Çıkarılır ve Çıkarılması Zor Mudur?

İpek gibi yumuşak ve doğal kirpiklere sahip olduktan sonra, inanın o kadar memnun kalacaksınız ki ipek kirpik nasıl çıkarılır? sorusu pek fazla aklınıza gelmeyecek. Ancak yine de, insan doğası gereği nasıl çıkarıldığını merak edebilir.

İpek kirpik takma işlemi gibi çıkarma işlemi de oldukça kolaydır. Sizi hiç yormadan kısa bir süre içinde ipek kirpikleriniz çıkarılabilir. Üstelik ana kirpiklerinize de bir zarar gelmez. İpek kirpik yapıştırılması sırasında kullanılan yapıştırıcının yumuşatılması için öncesinde bir solüsyon sürülür. Bu solüsyon sayesinde yapıştırıcı yumuşar ve ipek kirpikleri ayırmak kolaylaşır. Böylece kendi kirpikleriniz kopmadan ya da canınız acımadan ipek kirpik çıkarma işlemi başarıyla sonlandırılabilir.

Evde kendiniz çekerek bu kirpikleri çıkarmaya çalışmanız, kirpiklerinize zarar verir ve kopmasına sebep olur. Bu nedenle ipek kirpiklerinizi çıkarmak istediğinizde mutlaka profesyonel yardım almalısınız. Bahsettiğimiz solüsyon olmadan, yapıştırıcı yumuşatılamaz ve çekerek ipek kirpiklerin çıkarılması doğru bir davranış olmaz.

İpek Kirpik Taktıranların Dikkat Etmesi Gerekenler

İpek kirpik nasıl çıkarılır? sorusunun yanıtı son derece basittir ancak ipek kirpik takanların dikkat etmesi gereken bazı durumlar olduğunun unutulmaması gerekir. Öncelikle ipek kirpik takıldıktan sonra bir süre gözlerin ovuşturulmaması gerekir. Ne kadar doğal görünümlü olsa da, ipek kirpiklerinizin kendi doğal kirpikleriniz gibi olmayacağını, yapıştırma sonrasında kirpiklerinize nazik davranmanız gerektiğiniz aklınızdan çıkarmamalısınız.

İpek kirpik nasıl çıkarılır? sorunun yanı sıra nasıl takılacağı da merak edilmektedir. İpek kirpik takılması için bir tür yapıştırıcı kullanılır. Bu yapıştırıcının tam anlamıyla kuruması için ortalama 48 saatin geçmesi gerekir. Bu süre zarfında göz makyajı yapılmamalı ve kirpiklere rimel sürülmemelidir. Yine belli bir süre boyunca kirpik kıvırıcı kullanılmamalı, kirpiklere karşı hassas davranılmalıdır.

İpek kirpik takma işleminden sonra 48 saat geçince göz makyajı yapılabilir. İpek kirpik takılmış olması rimel ya da göz kalemi sürmeye engel değildir. Ancak göz makyajınızı çıkarırken dikkatli olmanız ve nazik davranmanız gerekir.

WhatsApp chat