İpek Kirpik Yaptıranlar

Gözlerin belirginleşmesiyle, yüzün güzelleştiğini hemen hemen her kadın bilir. Bu nedenle makyaj yaparken en çok göz makyajına ağırlık verilir. İpek kirpik yaptıranlar ise rimel kullanmalarına bile gerek kalmadan ya da çok hafif bir rimel kullanarak çarpıcı bakışların sahibi olabilirler. Makyaj yapılırken gözleri belirginleştirmek için birçok ürün kullanılır. Kirpiklerinin daha dolgun ve daha uzun olmasını isteyenler ise takma kirpik kullanmayı tercih edebilirler. Ancak takma kirpiklerin gün içinde düşme ihtimali vardır ve gün sonunda makyajınızı temizlerken çıkarmanız gerekir. İpek kirpik yaptıranlar hem takma kirpiğin dolgunlaştırma etkisini yaşarlar hem de her gün takıp çıkarma ile uğraşmazlar. Bu nedenle son dönemde kadınlar arasında oldukça popüler olmuş bir uygulamadır.

İpek Kirpik Yaptıranlar Memnun Mudur?

İpek kirpik yaptırma konusunda aklınızda şüpheler varsa ipek kirpik yaptıranlar tarafından yapılan yorumları dinleyebilirsiniz. Takılma işleminin pratikliği, verdiği doğal görünüm ve yarattığı etki nedeniyle birçok hanımın tercihi haline gelmiştir.

İpek kirpik yaptırma işlemi bir-iki saat içinde sona erer. Bu kadar pratik bir işlemin sonuçları ise ciddi anlamda tatmin edicidir. Kirpikleriniz hiç olmadığı kadar uzun ve dolgun bir görünüme kavuşur. Dilerseniz hiç rimel sürmeden dilerseniz de hafifçe sürerek Türkan Şoray kirpiklerini elde edebilirsiniz.

Üstelik ipek kirpik doğal bir malzemeden yapıldığından dolayı görünüm de son derece doğal olur. Dikkat edilmesi gereken ise, ipek kirpiğin gerçekten doğal malzemeden yapılmış olmasıdır. Bu nedenle kaliteli ürünlerin seçilerek güvenilir yerlerde taktırılması önem taşır.

İpek Kirpik Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmelidir?

İpek kirpik yaptıranlar devamlı kirpikleri çıkarıp takmalarına gerek kalmadan bu rahatlığı yaşayabilirler. Ancak onların da dikkat etmesi hereken bazı durumlar vardır.

  • İpek kirpik taktırmadan önce, gerçek ipekten imal edildiğinden emin olmalısınız. Aksi takdirde gerçek ipek olmayabilir ve bu durum hem kirpiklerinizin doğal görünmemesine hem de zarar görmesine sebep olabilir.
  • İpek kirpiklerin takılması sırasında bir yapıştırıcı kullanılır. Bu yapıştırıcının tam olarak kuruması iki gün, yani ortalama 48 saat sürer. Bu süre içinde göz makyajı yapılmamalı ve gözler sertçe ovuşturulmamalıdır. Bu durumlara dikkat edilmezse, daha yeni takılmış olan ipek kirpikler yapıştırıcı tam olarak kurumadığı için düşebilir.
  • İpek kirpik yaptıranlar için dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de yüz üstü yatılmamasıdır. Yan ya da sırt üstü yatmak ipek kirpiklere zarar vermemek açısından daha uygun olacaktır.
  • İpek kirpikler çıkarılmak istendiğinde mutlaka profesyonelce bu işi yapanlardan yardım alınmalıdır. Evde kendi kendinize ipek kirpikleri çıkarmaya çalışmanız kirpiklerinize ciddi anlamda zarar verir.

İpek Kirpiklerin Yarattığı Doğal Etki

Diğer takma kirpiklerden farklı olarak ipek kirpikler saf ipekten üretildiği için oldukça yumuşaktır. Kendi doğal kirpiklerinize en yakın yapıdadır. Bu nedenle dışarıdan birinin takma kirpik taktığınızı düşünmesi olası değildir. Böyle bir doğal görünümü ipek kirpik yaptıranlar yaşayabilirler.

En eski yıllardan beri kadınlar kirpiklerini gürleştirmek ve uzatmak için çeşitli çözümler aramışlardır. Ancak bu çözümler kirpiklerde, bir yere kadar dolgunluk sağlayabilir. Takma kirpik ise son dönemde popüler olsa da, her gün çıkarılıp yeniden takılması gerektiğinden ve gün içinde düşme ihtimali olduğundan çok da kullanışlı değildir.

İpek kirpik ise gün sonunda çıkarılması gerekmeyen bir üründür. Son derece doğal bir görünüm elde edilir. Gözlerde istenen belirginleşme ve bakışlarda derinlik sağlanır. İpek kirpik yaptıranlar ve yaptıracak olanlar bu durum onların çok hoşuna gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat