İpek kirpik, her gün bakımlı görünmek, makyaj yapmak hem biz kadınlar için büyük bir zaman kaybı hem de uğraş oluyor. Bunun yanında da istediğimiz görüntüye ulaşamamak da cabası. Bu sebeplerle güzellik sektöründe kirpikler için yeni uygulamalar geliştirilmiştir.

Bu uygulamaların başında ise ipek kirpik uygulaması yer alır. İpek kirpik işlemini yapan çok sayıda merkez vardır. Bizlerde ipek kirpik İstanbul hizmetleri veriyoruz. İpek kirpik uygulaması yaptırmak isteyenlerin, ipek kirpik hakkında merak ettikleri soruları cevaplandırırken, verdiğimiz hizmetin içeriği hakkında kişilerin bilgilenmesini hazırladığımız içeriklerle sağlayacağız.

İpek Kirpik (Protez Kirpik) Nedir?

İpek kirpik olarak adlandırılan uygulama kirpiklerinin daha dolgun görünmesini isteyen kadınların son dönemlerde sıkça tercih ettiği bir uygulamadır. Bu uygulamada kirpiklere zarar vermeyecek yapıştırıcılarla bu işlem için özel olarak hazırlanan ipek kirpikler kişilerin kirpikleri üzerine tek tek yapıştırılır. Bu işlemi yaptıran kişiler dolgun kirpiklere sahip olurken doğal kirpikleri gibi rahatlıkla kullanabilirler.

İpek kirpik uygulamasının başarılı olması için uygulama üzerinde deneyimli ve titiz hizmet veren merkezde yaptırılması önemlidir. Bizler ipek kirpik Nişantaşı hizmetlerini deneyimli güzellik uzmanlarımız aracılığıyla vererek kişilerin sorunsuz ipek kirpiklere sahip olmasını sağlıyoruz.

İpek Kirpik Ön Hazırlıkları

İpek kirpik uygulaması için uzun vakit harcamak istemeyenler ve acelesi olan kişiler güzellik merkezine gitmeden önce ön hazırlıklarını yapmalıdır. Uygulama öncesi yapılması gereken tek ve en önemli hazırlık göz makyajının temizlenmesi ya da yapılmadan merkeze gelinmesidir. Bu sayede göz makyajının silinmesiyle vakit harcanmadan uygulamaya geçilir. Ancak makyaj yapmadan dışarı çıkmak istemeyenler göz makyajı yaparak güzellik merkezimize geldiklerinde makyajlarının silinmesini istiyoruz. Yaptığımız göz makyajı temizleme sonrasında da ipek kirpik uygulamasına geçiyoruz.

İpek Kirpik İşlem Zamanı

İpek kirpiklerin uygulama süresi insanlar tarafından merak edilir. Bu süre kişilerin kirpiklerinin yapısına göre değişebilir.  Kirpikler tek tek yapıştırıldığı için işlem biraz uzun sürebilir. Ayrıca uygulamayı yapan kişiye göre de işlem zamanı değişebilir. Bizler en iyi ipek kirpik yapan yer olarak gerçekleştirdiğimiz ipek kirpik uygulamalarını en fazla 2,50 saat içinde tamamlıyoruz. Unutmayın ki, mükemmel bir işleme asla çok kısa zamanlarda ulaşılamaz.

İpek Kirpik Kalıcılık Süresi

İpek kirpik uygulamaları sayesinde kişiler sürekli rimel kullanma ve makyaj yapma derdinden kurtulurlar. Yaptırdığınız kirpiklerin 2,5-3 ,haftada bir bakımlarını yaptırmalısınız . Bu şekilde kirpiklerinizin durumu göz önüne alınarak, uzmanımız tarafından kullanabileceğiniz süre konusunda mutlaka yönlendirileceksiniz. Fakat ortalama süre, 3 haftada bir bakım yaptırarak, 3 ay kullanılabileceği yönündedir.

İpek Kirpik İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İpek kirpik uygulaması yaptıran kişilerin işlem sonrasında dikkat etmeleri gereken şeyler vardır.

Protez kirpik yaptıranların dikkat etmeleri gerekenler şunlardır;

  • İpek kirpik yaptıranların yapım günü devamındaki 24 saat boyunca kirpiklerini su ile temas ettirmemeleri gerekir.
  • İpek kirpik yaptıran kişi mutlaka kirpiklerini bir kirpik tarağı ile sabah, akşam ve gerekli olan zamanlarda taramalıdır.
  • Makyaj temizlenirken yağlı temizleyiciler kullanmaktan ,kaçınılmalıdır.
  • Kirpiklerin bakımlarının 2,5-3 hafta aralıklarla güzellik merkezinde yaptırmaları gerekir.

Bu kurallara uyan kişiler hem ipek kirpikleri, hem de doğal kirpiklerinin dökülmesi gibi sorunlarla karşılaşmazlar. Yaptığımız uygulamalarda ve bakımlarda talep ettiğimiz ipek kirpik fiyatları İstanbul geneline göre daha ekonomiktir. Bu sebeple uygulama ve bakım için güzellik merkezimizi tercih edenlerde kirpiklerin erken çıkması gibi sorunlar yaşamaktan kurtulurlar.

İpek Kirpik Yaptırmadan Bilinmesi Gerekenler

İpek kirpik yaptırarak dolgun kirpiklere sahip olmak isteyen kişilerin bilmeleri gereken bazı konular vardır. Bu konulardan en önemlisi ipek  kirpikleri uzman bir güzellik merkezinde yaptırmaları gerektiğidir. Aksi takdirde yanlış uygulamalarla kirpiklerini dolgunlaştırmak yerine daha kötü duruma getirebilirler.

Örneğin doğal kirpiğinizin üzerine uygulanan fazla miktarda yapıştırıcı veya kirpiklerinizin birbirine yapışması ok büyük kirpik kayıplarına yol açabilir . Ayrıca uygulamayı yaptıracakları merkezin kaliteli yapıştırıcı ve doğal ipek kirpik kullanıp kullanmadıklarının araştırmalarını yapmaları gerekir. Aksi takdirde yapıştırıcıların sahte olması göz enfeksiyonlarına sebep olabilir.

 

İpek kirpik nerede yaptırabilirim?

Fabulash, Nişantaşı Atiye Sokakta ipek kirpik hizmeti vermektedir. İstanbul ipek kirpik denilince akla ilk gelen yerlerdendir.

İpek kirpik nasıl uygulanır?

İpek Kirpik doğal kirpiklerinizin üzerine özel olarak üretilmiş kirpiklerin tekli tekli yerleştirilmesiyle yapılan bir işlemdir.

İpek kirpik ne kadar?

İpek kirpik fiyatları yapılan işleme ve yere göre değişmektedir. Nişantaşı ipek kirpik fiyatlarımızı öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

İpek kirpik evde nasıl çıkarılır

İpek kirpiklerinizi evde çıkarmayı denemenizi önermeyiz. İpek kirpik yapıştırıcısı ancak özel bir solüsyon ile çıkarılabilir. Bu nedenle kendi kendine dökülmesini beklemeniz veya bir profesyonelden yardım almanız en doğrusudur.

İpek kirpik nasıl çıkar evde?

İpek kirpiklerinizi evde çıkarmayı denemenizi önermeyiz. İpek kirpik yapıştırıcısı ancak özel bir solüsyon ile çıkarılabilir. Bu nedenle kendi kendine dökülmesini beklemeniz veya bir profesyonelden yardım almanız en doğrusudur.

İpek kirpik neyle çıkarılır?

İpek kirpik, özel bir solüsyon yardımıyla profesyoneller tarafından kolayca çıkarılabilir.

İpek kirpik neyden yapılır?

İpek kirpik, bu işlem için özel olarak üretilmiş kirpikler, yapıştırıcılar ve diğer solüsyonlar kullanılarak yapılır.

İpek kirpik nasıl yapılır?

Doğal kirpiklerinizin üzerine tek tek bu işlem için üretilen kirpiklerin eklenmesiyle yapılır.

İpek kirpik nasıl çıkarılır?

İpek kirpikler ancak özel solüsyonlar kullanılarak çıkarılır.

İpek kirpik ne kadar gider?

Ortalama 3 haftada bir bakım yaptırarak, ipek kirpiklerinizi yaklaşık 3 ay kullanabilirsiniz.

İpek kirpik nasıl kullanılır?

İpek kirpiklerinizi her gün tarayarak ve yıkayarak kullanabilirsiniz.

İpek kirpik nasıl takılır?

İpek kirpik işlemi sadece profesyonel uzmanlar tarafından uygulanabilir.

İpek kirpik ne kadar kalıyor?

Bakımları yapılarak kullanıldığı takdirde ortalama 3 ay boyunca kullanabilirsiniz.

İpek kirpik ne kadar süre kullanılır?

Bakımları yapılarak kullanıldığı takdirde ortalama 3 ay boyunca kullanabilirsiniz.

  1. Ezgi KAPTANOĞLU diyor ki:

    “Gercekten cok memnun kaldim gerek muhit gerek hizmet kalitesi acisindan tam da aradigim gibi bir yer henuz sadece ipek kirpik ve protez tirnak yaptirdim sonuc bekledigimden de iyiydi ustelik oyle tatli ve guler yuzlulerki islemlerim esnasinda vaktin nasil gectigini bile farketmedim”

Yorumlar kapalıdır.