Kalıcı makyaj nişantaşı günlük hayat koşuşturmasında çoğu zaman  her gün makyaj için ayırdığımız süre bizler için büyük kayıp oluyor. Bu durumda ise kalıcı makyaj uygulamaları özellikle kadınların en kurtarıcı yardımcısı oluyor. Bunun yanında, pigmentasyon problemleri, seyrek kaşlar gibi problemlere de hem çok doğal görünümlü hem de uzun vadeli çözümler sunuyoruz.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj uygulaması, renk değişimine uğramış ciltlerde, organik boyaların istenilen bölgedeki cilt altına yerleştirilmesidir. Bu işlemler yarı  kalıcı olarak yapılmaktadır. Nişantaşı kalıcı makyaj uygulamalarında, steril mikro iğnelerle  tek kullanımlık olarak kullanılarak işlemler yapılır. Derinin üst tabakasına yapıldığı için kişi fazla acı hissetmemektedir. Uygulama yapılacak olan bölgeye ve cildin esneklik yapısına göre işlem türleri ve süreleri değişmektedir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj işlemlerinde çoğu zaman, kişinin acı hissetmemesi için anestezik kremler kullanılmaktadır. Kalıcı makyaj ya da kaş kontürü işlemlerinde kişiler diğer cilt uygulamalarına göre daha az acı hissederler. Kalıcı kaş makyajı fiyatı uygulama alanı genişliğine ve seans sayısına göre değişiyor. Kalıcı makyaj işlemlerinde, organik içerikli boyalar kullanılır ve mikro iğneler ile deri yüzeyine yarı kalıcı olarak yerleştirilir. Bu süreç, microblading uygulaması için ortalama 1, diğer kalıcı makyaj uygulamaları için ortalama 2 yıldır. İğneler tek kullanımlıktır ve yapılan işlemin oldukça hijyenik olarak yapılmasına dikkat edilir.

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Sürede Uygulanıyor?

Cilt üzerinde oluşan renk değişimlerini gidermek ve doğal renk ya da istenilen rengin oluşturulması için kalıcı makyaj tercih edilmektedir. Kalıcı makyajlarda, kullanılan boya, cildin yüzeye en yakın olan katmanına işlendiği için belirli bir süre sonra etkinliğini kaybetmeye başlayacaktır. Kişinin cilt yapısı ve maruz kaldığı dış etkenlere bağlı olarak, kalıcı makyajın etkinliği ortalama 2 ila 4 yıl devam edecek, bu süre sonrasında yok olmaya başlayacaktır.

Kalıcı Makyaj Uygulamanda ağrı duyulur mu?

Kalıcı makyaj uygulamaları daha çok yüz bölgelerine uygulanmaktadır. Kalıcı dudak makyajı fiyatları dudak yapısına, kalınlığına ve uygulama bölgesi genişliğine göre değişecektir. Kalıcı makyaj vücudun neresine yapılırsa yapılsın, dövme işlemleri kadar acı hissettirmemektedir. Kişilerin hiç acı hissetmemesi ya da en az oranda hissedilmesi için özel hazırlanmış anestezik krem çeşitleri kullanılır. Uygulama yapılacak olan bölgeye sürülür ve derinin tamamen emmesi için 30 dakika bekletilir. Uygulama esnasında hafif batma hissedilir ancak ağrı fazla hissedilmez.

Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanır?

Cilt bakımı önemlidir ve makyaj yapmayı her bayan sevmektedir. Peki kalıcı makyaj kimlere uygulanır? Günlük hayatlarında kendilerine makyaj yapmak için zaman ayıramayanlar,spor yapanlar, sürekli bakımlı olmaya özen gösterenler, kaş yapısı bozuk olanlar, kendi kendilerine makyaj yapmakta zorlananlar kalıcı makyaj uygulamasını herhangi bir sağlık sorunları yoksa yaptırabilirler.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Etmeli?

Kalıcı makyaj yaptırarak, her gün makyaj yapmaktan, makyaj akması sorunlarından kurtulabilirsiniz. Ancak uygulama sonrasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Kalıcı makyaj uygulaması sonrasında ilk 10 gün güneşe çıkılmamalıdır. Yine ilk 10 gün buhar odası, sauna gibi alanlar kullanılmamalıdır. Uygulama sonrasındaki iyileşme sürecinde kaşınma hissi oluşabilir, o bölge kaşınmamalıdır. Düzenli olarak nemlendirici kremler kullanılmalıdır. Dermatolog tavsiyelerine göre hareket edilmeli ve sürekli iletişim halinde olunmalıdır. Yine işlem yapılan bölgeye enfeksiyon riski nedeniyle yıkanmamış ellerle temas edilmekten kaçınılmalı ve yaklaşık 4-5 gün boyunca su ile teması engellenmelidir.

Sık Sorulan Sorular

Kalıcı makyaj nasıl çıkar?

Kalıcı makyaj işlemleri, lazer silme ve solüsyon ile silme yöntemleri ile, bu işin uzmanları tarafından silinebilir.

Kalıcı makyaj nasıl silinir?

Kalıcı makyaj işlemleri, lazer silme ve solüsyon ile silme yöntemleri ile, bu işin uzmanları tarafından silinebilir.

Kalıcı makyaj nasıl yapılır?

Kalıcı makyaj işlemleri özel pigmentler ve iğneler kullanılarak, bu pigmentlerin cilt altına yerleştirilmesiyle yapılır.

Kaş kalıcı makyaj fiyatları nedir?

Kaş uygulamalarının fiyatları, kullanılan ürünlere, kişinin uzmanlığına ve bulunduğu semte göre değişiklik göstermektedir. Salonumuzdan fiyat bilgisi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Kalıcı makyaj nerelere yapılır?

Kalcı makyaj uygulamaları, yüzde kaş, göz, dudak gibi bölgelere uygulanabilir.

Kalıcı makyajda neler var?

Dudak renklendirme, kaşta, microblading ve pudralama, eyeliner ve dipliner işlemleri kalıcı makyaj işlemleridir.

Kalıcı makyaj ne kadar?

Kalıcı makyaj uygulamalarının fiyatları, kullanılan ürünlere, kişinin uzmanlığına ve bulunduğu semte göre değişiklik göstermektedir. Salonumuzdan fiyat bilgisi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Kalıcı makyaj neden tutmaz?

Kalıcı makyajın tutmamasının nedeni, kullanılan pigmentler, iğne derinliği veya kişinin cilt tipinden kaynaklı olabilir.

Kalıcı makyaj ne kadar dayanır?

Microblading ortalama 1 yıl, diğer kalıcı makyaj uygulamaları 2 ila 4 yıl arasında kalıcılığı vardır.