Kalıcı oje denince akla günümüzde kadınların ellerinin bakımlarına ve güzel görünmelerine önem verdikleri gelir. Bu sebeple de tırnakları için oje kullanırlar. Ancak oje belirli süre içerisinde silindiği için tekrar tekrar yaptırmaları gerekir. Sürekli oje yapmaya ya da yaptırmaya fırsatı olmayan kişiler kalıcı oje yaptırarak uzun süre çıkmayan oje kullanımı yaparlar.

Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı oje uygulaması kişilerin güzel görünümlü tırnaklara uzun süre sahip olması için geliştirilmiş bir güzellik uygulamasıdır. Kalıcı oje jel gibi tırnak için kullanılan malzemelerin karıştırılmasıyla elde edilir. Bu sebeple tırnaklara herhangi bir zararı bulunmaz. Kalıcı oje seti ile yapılan profesyonel uygulamalar sayesinde kişiler 3 hafta rahat bir şekilde kalıcı ojelerini kullanabilirler.

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

Kalıcı oje yaptırmayı düşünen kişiler kalıcı oje nasıl yapılır merak ederler. Kalıcı oje uygulamasında ilk olarak tırnakların törpülenmesi sağlanır. Bu sayede tırnaklara düzgün bir görünüm kazandırılır. Ardından tırnakların sahip oldukları yağlardan arındırılması işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem için kalıcı oje uygulamasını yapan güzellik merkezleri özel solüsyonlar kullanır. Bu solüsyonlar sayesinde tırnaklar mat bir görünüme kavuşur. Bu işlemin ardından ise kişilerin tırnaklarının yüzeyinde oluşan deformelerin ortadan kaldırılması sağlanır.

Tırnakların kalıcı oje uygulaması için hazırlanmasının ardından kalıcı oje modelleri arasında tercih yapılır. Tercih sonrasında belirlenen renk ve modelde olan kalıcı oje tırnaklara bu işlem için hazırlanmış özel cihazlar yardımıyla uygulanır. Ardından ojenin kurumasını ve güzel görünmesini sağlayan top coat uygulaması yapılır. Oje sürme işlemi seçilen renge ve ürüne bağlı olarak 2 veya 3 kat şeklinde uygulanır. Bu sebeple de katlar arasında oje yapılan tırnağın 1 dk. kadar uv ışını altında beklemesi sağlanır.

Ojenin kat uygulamasının yapılmasının ardından son görünüme kazandıracak cilalama işlemi gerçekleştirilir. Böylelikle tırnağa kalıcı oje uygulaması tamamlanır. Bu uygulama ile kişiler güzel ve pürüzsüz bir görünüme ait tırnaklara sahip olurlar. Ayrıca yaptırdıkları bu kalıcı uygulama sayesinde tırnaklarında bulunan kusurların gizlenmesini sağlayabilirler.

Kalıcı Oje Fiyatları Nedir?

Uzun süre oje sürme derdinden kurtulmak isteyenler için talep edilen kalıcı oje yaptırma fiyatları tercih edilen güzellik merkezine bağlı olarak değişebilir. Ayrıca kalıcı oje için seçilen modellerde fiyat üzerinde etkilidir. Bunun dışında fiyat üzerinde kullanılan malzeme ve ürünlerin kalitesinin de etkisi vardır.

Kalıcı Oje İşlem Süresi Nedir?

Kalıcı oje yaptırmak isteyenler kalıcı oje konusunda uzman bir güzellik merkezini tercih ettiklerinde uzun süre oje sürme derdinden kurtulurlar. Güzellik merkezlerinde uzman kişiler tarafından yapılan kalıcı oje uygulaması en fazla 30 dk. sürer. Bu süre sonunda kişiler parmaklarını rahat bir şekilde kullanabilirler. Ayrıca ojenin çıkmasından dolayı korku yaşamak zorunda kalmazlar. Böylelikle yaptırdıkları kalıcı ojeyi 3 hafta veya 1 ay süreyle kullanabilirler. Bu süre kişilerin tırnaklarının özelliklerine ve kullanımına bağlı olarak değişebilir.

İnsanlar yaptırdıkları kalıcı ojelerden memnun kalmadıklarında ya da renginden sıkıldıklarında kalıcı oje çıkarma işlemini nasıl yapılacağını merak ederler. Oje çıkarma işlemini güzellik merkezleri tarafından çıkarılması istendiğinde merkezler kalıcı ojenin çıkarılması için özel ürünler kullanırlar.

Bu ürünler ojeli tırnağa dökülür ve 15 dakika kadar bekletilir. Sonrasında ojeden kalan parçalar törpü yardımıyla ya da kazıyarak çıkartılabilir. Kalıcı ojelerini kendi imkanlarıyla çıkarmak isteyenlerinde yapabilecekleri uygulamalar vardır. Bunun için öncelikle tırnaklar törpülenir. Daha sonra tırnaklara aseton sürülerek üzeri pamukla kapatılır.

Ardından parmaklar alüminyum folyoya sarıp 5 dk. bekletilir. Beklemenin ardından da tırnaklar ovalanarak oje çıkartılır.