Günümüzde estetiğin en büyük ölçütlerinden biri olan el bakımı, her gün daha büyük bir önem kazanıyor. Bu nedenle de bir çok oje deniyoruz.  Ancak oje belirli süre içerisinde silindiği için tekrar tekrar yaptırmaları gerekir. Sürekli oje yapmaya ya da yaptırmaya fırsatı olmayan ve ojesinin her zaman parlak ve yeni yapılmış gibi tertemiz görünmesini isteyen kişiler kalıcı oje yaptırarak uzun süre kullanabilirler.

Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı oje uygulaması kişilerin güzel görünümlü tırnaklara uzun süre sahip olması için geliştirilmiş bir güzellik uygulamasıdır. Doğru uygulanıldığı, kaliteli ürünler kullanıldığı sürece tırnağınıza bir zararı yoktur. Kalıcı oje seti ile yapılan profesyonel uygulamalar sayesinde kişiler 3 hafta rahat bir şekilde kalıcı ojelerini kullanabilirler.

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

Kalıcı oje yaptırmayı düşünen kişiler kalıcı oje nasıl yapılır merak ederler. Kalıcı oje uygulamasında ilk olarak tırnakların törpülenerek şekillendirilir. Bu sayede tırnaklara düzgün bir görünüm kazandırılır. Ardından tırnakları yağdan arındırılır. Bu işlem için kalıcı oje uygulamasını yapan güzellik merkezleri özel solüsyonlar kullanır. Bu solüsyonlar sayesinde tırnaklar mat bir görünüme kavuşur.

Tırnakların kalıcı oje uygulaması için hazırlanmasının ardından kalıcı oje modelleri arasında tercih yapılır. Tercih sonrasında belirlenen renk ve modelde, kalıcı oje tırnaklara uygulanır ve özel cihazlar sayesinde kurutulur. Son olarak ojenin günlük hayatta temas edebileceğiniz maddelerden etkilenmemesi ve her zaman parlak görünmesi için top coat sürülür ve işlem tamamlanır.

Bu uygulama ile kişiler bakımlı ve temiz görünen tırnaklara sahip olurlar

Kalıcı Oje Fiyatları Nedir?

Uzun süre oje sürme derdinden kurtulmak isteyenler için talep edilen kalıcı oje yaptırma fiyatları tercih edilen güzellik merkezine bağlı olarak değişebilir. Ayrıca kalıcı oje için seçilen modellerde fiyat üzerinde etkilidir. Bunun dışında fiyat üzerinde kullanılan malzeme ve ürünlerin kalitesinin de etkisi vardır.

Kalıcı Oje İşlem Süresi Nedir?

Kalıcı oje yaptırmak isteyenler kalıcı oje konusunda uzman bir güzellik merkezini tercih ettiklerinde uzun süre oje sürme derdinden kurtulurlar. Güzellik merkezlerinde uzman kişiler tarafından yapılan kalıcı oje uygulaması ortalama 1,5 saat sürer. Bu süre sonunda kişiler parmaklarını rahat bir şekilde kullanabilirler. Ayrıca ojenin çıkmasından dolayı korku yaşamak zorunda kalmazlar. Böylelikle yaptırdıkları kalıcı ojeyi 3 hafta veya 1 ay süreyle kullanabilirler. Bu süre kişilerin tırnak uzama hızına ve kullanımına bağlı olarak değişebilir.

İnsanlar yaptırdıkları kalıcı ojelerden memnun kalmadıklarında ya da renginden sıkıldıklarında kalıcı oje çıkarma işlemini nasıl yapılacağını merak ederler. Oje çıkarma işlemini güzellik merkezleri tarafından çıkarılması istendiğinde merkezler kalıcı ojenin çıkarılması için özel ürünler kullanırlar.

Bu ürünler ojeli tırnağa dökülür ve 15 dakika kadar bekletilir. Sonrasında ojeden kalan parçalar törpü yardımıyla ya da kazıyarak çıkartılabilir. Kalıcı ojelerini kendi imkanlarıyla çıkarmak isteyenlerinde yapabilecekleri uygulamalar vardır. Bunun için öncelikle tırnaklar törpülenir. Daha sonra tırnaklara aseton sürülerek üzeri pamukla kapatılır.

Ardından parmaklar alüminyum folyoya sarıp 5 dk. bekletilir. Beklemenin ardından da tırnaklar ovalanarak oje çıkartılır.