FABULASH LUXURIOUS BEAUTY

BUZ BAŞLIKLI EPİLASYON

Vücudunuzda bulunan ve pek çok kişi tarafından büyük bir sorun olarak algılanan; kol, bacak yüz, bel, ense ve bikini gibi bölgelerde çıkan istenmeyen tüyler ile hayata devam etmek yaşam kalitesini düşürmektedir. Tüyleri almak için başvurulan türlü yöntemler vardır. Ağda yapmak acılı ve uzun süren bir yöntemdir ayrıca tekrar ağda yapmak için tüylerin bir miktar uzamasını beklemek gerekir, bekleme süresi boyunca çirkin bir görüntü oluşur. Jilet ise toplum tarafından kurtarıcı olarak görülen yöntemlerden bir tanesidir. Fakat kılları kökünden almadığı için daha sert bir görüntü oluşturur ve pürüzsüz bir görüntü elde etmek mümkün değildir. Jilet kullandıktan sonra kıllar daha kısa sürede uzar, her gün ya da iki günde bir jilet kullanmaksa sinir bozucu ve yorucu olmaktadır. Bir başka yöntem ise tüy dökücü krem kullanımıdır, her ne kadar krem sürüp durulamak ve tüylerden kurtulmak fikri cazip görünse de cildi tahriş eden ve kimyasal içerikli bu kremler kılların daha sert çıkmasını ve uzama sıklığının artmasını sağlar. Tüm bu yöntemlerle kalıcı sonuçlar elde edilemediği için başlangıç noktasına geri dönülür ve kısır döngü devam eder.

Ergenlik döneminde vücutta hormonal değişim sonucu çeşitli bölgelerde tüylenmeler oluşur. Ergenlikten yaşlılığa kadar olan yaşam sürecinde bizimle birlikte olan bu tüylerden kalıcı olarak kurtulmak aslında çok kolaydır, diğer uygulamalara göre acısız olan aynı zamanda cilde zararı olmayan ‘Epilasyon’ işlemi istenmeyen tüylerden kurtulmak için kalıcı çözüm sağlayan bir uygulamadır. Özellikle vücutta oluşan batıklara karşı çözüm oluştururken ve hassas ciltli bireylere tavsiye edilen bu uygulama sayesinde batıklardan kurtulabilecek ve sürekliliği devam eden pürüzsüz bir cilde sahip olabileceksiniz. Kıl köklerine belirli dalga boyunda ışın verilerek köklerin incelmesini, deforme olmasını ve kurumasını sağlamaktadır. Milisaniyelik atışlar ile deriye uygulanan ışığın ve ısının enerjisi kılda bulunan pigmentler tarafından emilir ve etrafında bulunan dokulara zarar vermeden ısıyı kıl kökünde yoğunlaştırır. Köklerde açığa çıkan ısı enerjisiyle kıl kökü tahrip olur. Belirlenen aralıklar atış yapıldığında %80 ila 85 oranda azalma gözlemlemek mümkündür.

Buz Başlıklı Epilasyon İşlem Süreci

Epilasyona girmeden önce dikkat edilmesi gereken bazı etmenler vardır. Öncelikle işlem öncesinde cildinizde krem ve benzeri ürünlerin kullanılmamış olması gereklidir. Seanslar arası bırakılan süre 1 veya 1 buçuk ay olduğundan bu süreç içerisinde başka bir epilasyon yaptırmamış olmalısınız. İşlemden bir gün önce epilasyon yaptırmak istediğiniz bölgedeki kılları jiletle alarak lazer epilasyon için uygun şartları sağlayabilirsiniz.

Buz başlıklı epilasyon nedir?

Buz başlıklı epilasyon istenmeyen kılların alınmasında ve ulaşılması zor yerlerde kullanılmasında yarattığı kolaylık ve acısız işlemlerle tanınmış modern bir epilasyon yöntemidir. Yaşam kalitesini arttıran kısa süreli ve oldukça popüler olan bu yöntem sadece uzmanlar tarafından yapılmalıdır.

Buz Lazer epilasyon nedir?

Buz lazer epilasyon günümüzde hem erkekler hem de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen acısız, hızlı ve modern bir epilasyon yöntemidir. Özel başlık sayesinde acı minimuma indirilirken uygulanan metodun verimliliği de maksimuma çıkarılır. Ulaşılması zor noktalara bile rahatlıkla uygulanır.

Buz lazer epilasyon kaç yaşında yapılır?

Buz başıklı epilasyon ergenlik yaşlarından itibaren herkese yapılabilir fakat gerek hormonlar gerekse kıl köklerinin sürekli kendini yenilemesinden dolayı yapılan işlemin etkisi yaş düştükçe azalıyor. Bu sebeple 16 yaşından küçüklerde bu işlem verimsiz kabul edildiği için önerilmiyor.

Lazer teknolojisi nedir?

Lazer teknolojisi ışıın dalga boyunu kontrol ederek ışın demetini çok küçük boyutlarda noktalara odaklayarak bu enerjiyle kıl köklerinin yok edilmesidir. Bu işlem tamamen kalıcı ve sağlıklıdır. Kıl kökü etrafındaki bölgelere zarar vermeden, oluşturulan ısıyla sadece kıl köklerini yok eder.

Buz lazer epilasyon yorumları

Buz lazer epilasyon işlemi oldukça acısız, hızlı ve modern bir epilasyon işlemidir. Eğitimli uzmanlar tarafından yapıldığı sürece memnuniyet garantilidir ve mutlu müşteri yorumları da bunun bir diğer göstergesidir. Tüy köklerinin tamamen kurutulması ile yapılır.