Microblading, yarı kalıcı kaş tasarımı, yüz güzelliğinin en belirleyici ve tamamlayıcı unsuru olmaktadır. Kaşlar aynı zamanda yüzdeki ifadeyi de ortaya çıkarmaktadır. Kaşlarında sorun yaşayanlar ve daha güzel kaşlara sahip olmak isteyenler, başarılı sonuçlar elde edilen microblading yöntemine başvuruyorlar. Bu yöntem sayesinde, çok kısa sürede istenilen kaşlara sahip olmak mümkün oluyor.

Microblading Nedir?

Daha belirgin ve etkili kaşlar elde etmek için uygulanan kaş ekimi yöntemleri, hem zahmetli olmakta hem de çoğu zaman istenen sonuçları vermemektedir. Kaş kontörü olarak bilinen microblading yöntemi ise, organik boyaların kullanılması ile kaşın eksiklerinin doldurulması ve biçimlendirilmesine denmektedir. Microblading yöntemi, genellikle dövme ile karıştırılmaktadır. Dövme derinin çok daha alt tabakalarına uygulanırken, microblading ise daha yüzeysel olarak uygulanmaktadır. Dövme işlemi iğnelerin titreşimi ile yapılırken, microblading ise sabit bıçak kesisi ile pigmentin deri altına yerleştirilmesi yöntemi ile uygulanır.

Microblading Fiyatları

Microblading fiyatları uygulayan firmalara ve uygulama alanlarına göre değişiklik gösteriyor. Burada önemli olan husus, uygulamanın fiyatından çok, uygulayıcı kişinin deneyimi ve kullandığı malzemenin kalitesi olmalıdır. Bu nedenle de microblading uygulaması yaptırmadan önce, iyice araştırmak gerekmektedir.

Kimler Tercih Ediyor?

Microblading yöntemi, özellikle kaşları çok ince veya kaşlarında seyrekleşme olan kişiler tarafından daha sık tercih edilmektedir. Kaşlar, genetik veya sağlık sorunlarından dolayı istenilen görünüme sahip olmamaktadır. Ayrıca, ameliyat veya yanmalardan dolayı da kaşlarda boşluklar veya şekil bozuklukları oluşabilmektedir. Microblading yöntemi, tüm bu sorunlar için ideal çözümler oluşturmaktadır.

Kimler İçin Uygun Değil?

Microblading yöntemi, sağlık sorunu olmayan kişiler için uygulanmaktadır. Başta cilt olmak üzere, değişik sağlık sorunu olanların tedavi sürecinde, bu uygulamayı doktor müsaadesi ile yaptırması gerekiyor. Hamilelik süresinde küçük ağrıların bile doğumu tetikleme ve enfeksiyon oluşturma riskinden dolayı microblading yaptırmamaları gerekmektedir. Emziren anneler ise krem veya diğer tür anesteziler kullanılmaması durumunda işlemi yaptırabilir ama anestezi kullanılırsa kesinlikle 24 saat boyunca bebeklerini emzirmemelilerdir. Boyalar tamamen organik olsa da, aşırı hassas ve alerjik cilde sahip olanlar da, doktorlarına danışarak uygulamayı yaptırmalıdırlar.

Hangi Mevsimde Yapılmalı?

Microblading yönteminin uygulanması için özel bir mevsim gerekmemektedir. Bu yöntem, yılın 12 ayında da aynı başarı ile uygulanabilmektedir. Önemli olan uygulamadan ortalama 4 gün sonrasına kadar, uygulama yapılan bölgenin suyla temas etmemesidir.

Renk Değişir mi?

Microblading yöntemi, dövme gibi tam kalıcı bir uygulama değildir. Yapılan uygulama, kullanılan boya ve cilt tipine de bağlı olarak, ortalama bir yıl kalabilmektedir. Bu süreden sonra ise, renklerde solma olacağından tekrar uygulama gerekmektedir. Tekrar uygulama, doğru zamanda yapılırsa zemin hazır olduğu için ilk uygulamadan daha kısa sürede ve daha düzgün olmaktadır.

Kalitesiz ürün kullanımı ve kullanılan pigmentlerin derinin yanlış katmanlarına yerleştirilmesi sonucu renk değişmeleri ve geri dönüşü zor olan işlemlerle karşılaşılabilir. Bu nedenle riske atılmaması gereken ve kesinlikle uzmanı tarafından uygulanması gereken bir işlemdir. Salonumuzda dünyanın en iyi kalıcı makyaj akademisi olan PHIBROWS ürünleri, sertifikalı phibrows artistleri tarafından uygulanmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

[toggle title=”Microblading nasıl silinir evde?” state=”open”]Microblading işlemini evde silmeniz mümkün değildir. Bir profesyonelden yardım almanızı öneririz.[/toggle] [toggle title=”Kaş microblading fiyatı nedir?” state=”close”]Microblading işlemi fiyatları, uygulanan ürün kalitesine, salonun bulunduğu yere ve uzmanın tecrübesine göre değişiklik gösterebilir.[/toggle] [toggle title=”Microblading nasıl silinir?” state=”close”]Microblading işlemi, lazer veya solüsyon ile silme yöntemleri kullanılarak silinebilir.[/toggle] [toggle title=”Microblading nasıl geçer?” state=”close”]Microblading işlemi, zaman içersinde silinerek yok olur.[/toggle] [toggle title=”Microblading nasıl yapılır?” state=”close”]Microblading işlemine, öncelikle yüzün altın oranına uygun ölçü alımı yapıldıktan sonra, kişinin kaş ve saç rengine uygun boya hazırlanmasıyla başlanır. Daha sonra kişinin kıl çıkış yönüne doğru kıllar teker teker işlenir.[/toggle] [toggle title=”Microblading nasıl uygulanır?” state=”close”]kişinin kaş ve saç rengine uygun boya hazırlanmasıyla başlanır. Daha sonra kişinin kıl çıkış yönüne doğru kıllar teker teker işlenir.[/toggle] [toggle title=”Microblading ne kadar kalır?” state=”close”]Microblading uygulamaları ortamala 1 yıl kadar kalıcıdır.[/toggle] [toggle title=”Microblading ne kadar süre kalıcı?” state=”close”]Microblading uygulaması, ortalama 1 yıl kadar kalıcıdır.[/toggle] [toggle title=”Microblading ne kadar sürer?” state=”close”]İşlem süresi ortalama 2 saattir.[/toggle] [toggle title=”Kaş microblading zararları” state=”close”]Microblading işlemi doğru yapıldığında, hiçbir zararı yoktur.[/toggle] [toggle title=”Microblading ne zaman iyileşir?” state=”close”]Tam iyileşme süresi işlem sonrası ortalama 3 haftadır.[/toggle]