Microblading Kaş Nedir?

Kalıcı makyaj tekniği günümüzde gittikçe meşhur olan, gittikçe kadınlar tarafından tercih edilen, aynı zamanda da kadınların hayatını çok daha rahat yaşamalarını sağlayan bir yöntemdir. Başka bir isimlendirme şeklide yüz bölgesi ve vücudun pigmente edilmesidir. Kalıcı makyaj sırasında boya, kişiye özel iğneler ile deri altına işlenir. Kalıcı makyaj dövme olarak isimlendirilmemelidir. Çünkü kalıcı makyaj ile dövme arasında belirgin bir fark vardır. Dövmede derinin alt katmanlarına daha derin bir şekilde inilir ama kalıcı makyaj yapılırken bu kadar çok bir derinlik bulunmaz. Kalıcı makyaj sayesinde öne çıkarılmak istenen güzel bölgeler belirginleştirilebilir ve kusurlu bulunan yerler güzelleştirilebilir. Örnek verecek olursak, göz bölgesi olduğundan daha büyük gösterilebilir.

Microblading Kaş Uygulaması

Microblading kaş nedir? diye soracak olursakbir çeşit kaş kontur uygulamasıdır diyebiliriz. Özellikle de iş sahibi kadınlar bu uygulamayı çok tercih etmektedir. Bunun nedeni de uzun süren kaş makyajı ile zaman kaybetmek istememeleridir. Günün her anında daha bakımlı ve daha dinç gözükeceklerdir. Bu yüzden çalışan kadınlar için çok yararlı bir uygulamadır.

Microblading Süreci Nasıl Gelişir?

Microblading kaş nedir? uygulaması ile ilgili kesin bir acı ölçüsü belirtilemez çünkü her insanın acı eşiği birbirinden farklıdır. Ancak bir genelleme yapacak olursak, microblading sırasındaki ağrıyı batma hissi olarak açıklayabiliriz. Ama uygulamayı yaptıran çoğu kişi bu batma hissini çok fazla rahatsız etmeyecek düzeyde olarak tanımlamaktadır. Hissedilecek ağrıyı hafifletmek için anestezi içeren kremler işlem sırasında kullanılabilir. Microblading kaş nedir? sorusu ile birlikte yanlış tahmin edilen başka bir düşünce de dövme yapılırken hissedilen acının kaşyapılırken de duyulan acının eşit olduğu düşüncesidir. Bu kesinlikle yanlış bir düşüncedir. Çünkü dövme, derinin daha alt katmanlarına yapılan bir işlemdir.

Microblading Uygulaması Ne Kadar Kalıcıdır?

Kaş konturu uygulamasının ne kadar süre boyunca kalıcı olduğu konusu özellikle yaptırmayı düşünenler tarafından sık sık sorulan bir sorudur. Microblading kaş nedir? diye soranlara bu işlemin tam kalıcı bir işlem olmadığı söylenebilir. Semi permanent makeup yani yarı kalıcı makyaj olarak geçer. Bu da microblading sırasında kullanılan boyaların bir süre sonra yavaş yavaş etkilerini kaybedeceği anlamına gelir. Vücudumuzun işlem yapılan bölgeleri bir zaman sonra boyaları parçalar. Bu olay, tıpkı vücudumuzun oluşan yaraları tamir etmesine benzer. Microblading kaş nedir? sorusu ile birlikte ne zaman kaybolacağı da soruluyor. Kaşuygulaması yaklaşık olarak bir sene içinde yok olmaktadır.  Tabi renklerin silinmesi cilt tiplerine göre değişiklik gösterir. Eğer uygulatan kişi bu işlemden memnun kaldı ise, belli aralıklar ile işlemi yeniletmesi gerekir. Yenileme işlem aralığı da yine cilt tipine ve boyaların silinmesine bağlı olarak değişir. Ortalama olarak ise 1 ile 1,5 yıl arasında değişir. Ama eğer memnun kalınmadıysa da bir süre sonra kendiliğinden geçecektir.

Microblading Kaş Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Microblading kaş nedir? diye herkesin kafasını kurcalayan bir sorudur. Microbladingişlemi öncesinde hiçbir kaş ürünü kullanılmamalıdır. Aynı zamanda 72 saat öncesinde kan sulandırıcı ilaçların ve exfoliator, retinol, glikolik asit barındıran ürünlerin kullanımı kesilmelidir.

Microblading kaş nedir? ile merak edilenler arasında, kaş tipi konusudur. İşlem yapılmadan ilk önce yüz şekline uygun kaş tipi belirlenir. Daha sonra acıyı hafifletmek için anestezi kremleri uygulanır. Daha sonrasında da kaşa tıpkı kıl şekline benzer çizgiler çekilmeye başlanır. Fazla boya da kaş bölgesinde birikeceği için son işlem olarak biriken boyalar silinir ve yeni kaş şeklinize sahip olabilirsiniz. Bu işlem 2 seviyeli bir işlemdir, bu yüzden de ilk yapılışta istenen sonuç elde edilemeyebilir.  Bunun için biraz sabır göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat