Microblading Kaş Sonrası

Microblading işlemi ile kişinin kaşları yeniden tasarlanır. Kalıcı makyaj tekniği ile uygulanan microblading kaş sonrası istediğiniz kaş şekline ve yoğunluğuna sahip olabilirsiniz. Kozmetik sektörünün gelişmesiyle birlikte kadınların işleri kolaylaşmıştır ve güzelleşmek için birçok farklı imkan bulmuşlardır.

Microblading kaş da, kadınların güzelleşmek için yaptırdıkları uygulamalardan biridir. Yalnız uygulamanın steril koşullarda ve uzman kişilerce yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Aksi takdirde sağlığı tehdit eden durumlar yaşanabilir.

Microblading Kaş Uygulaması

Bu uygulama için kalıcı makyaj ürünleri kullanılır. Bitkisel içerikli bir ürün olan kalıcı makyaj boyası ile yapılan microblading kaş sonrası istenilen kaş görüntüsü elde edilmiş olur. Bölgede üç boyutlu kaş kılı görüntüsü oluşturulduğu için boyandığı belli olmaz, doğal bir görünüm elde edilir.

Kaş boya şeklinde olduğu halde, üç boyutlu teknik sayesinde sanki kıl varmış görünümü oluşturulur. Yalnız bu uygulamanın dövme ile karıştırılmaması gerekir. Microblading kaş uygulaması dövmeden tamamen farklı bir uygulamadır.

Microblading Kaş ile Değişen Yüzler

Kaş, yüze şeklini vermesi nedeniyle çok önemlidir. Kaşların aşırı seyrek olması ya da şeklinin istediğiniz gibi olmaması sonucunda ne kadar makyaj yapsanız da yüzünüzde istediğiniz görüntüyü elde edemeyebilirsiniz.

Bu nedenle microblading kaş uygulaması ile kaşlarınıza istediğiniz şekli ve istediğiniz yoğunluğu vermeniz mümkündür. Uygulama sayesinde yüzünüzün şekli değişir ve güzelleşir. Profesyonel kişilerce yapılan uygulama, steril şartlara dikkat edildiği takdirde herhangi bir sağlık riski içermez.

Microblading Kaş Sonrası Herhangi Bir Risk Mevcut Mudur?

Microblading kaş sonrası genel olarak herhangi bir sağlık riski beklenmez. Uygulama sırasında kullanılan kalıcı makyaj boyası bitkisel içeriklidir. Alerji gibi bir durum söz konusu olmadığı takdirde, kişilerde rahatsızlık yaratmaz. Ayrıca uygulama iğnelerle cilt altına yapılır. Microblading kaş uygulamasında kullanılan iğneler tek kullanımlıktır. Yani steril paketinden size özel olarak açılır ve uygulama sonrasında atılır, yeniden başka bir insanda kullanılması söz konusu değildir. İşinin uzmanı kişilerce yapılan microblading kaş uygulamasında sterilliğe özen gösterilir.

Dövmede derinin çok daha alt tabakalarına inildiğinden kalıcılığı yüksektir. Sildirmek de bir o kadar zahmetli ve acı veren bir işlemdir. Microblading kaş sonrası ise, dövme de olduğu gibi bir kalıcılık beklenmez. Zaman geçince uygulamanın tekrarlanması gerekir.

Microblading Kaş Tekniği

Microblading kaş sonrası herhangi bir sorun yaşamamanız için, uygulamanın profesyonel biri tarafından yapılması şarttır. Bu şekilde herhangi bir sağlık problemiyle karşılaşmadan, düzgün ve yüz şeklinizle uyumlu kaşlarınızın tadını çıkarabilirsiniz.

Microblading kaş sonrası uygulaması için öncelikle kişinin yüz yapısı incelenir. Nasıl bir kaş şeklinin o kişinin yüzüne uyumlu olacağı belirlenir. Buna kaş dizaynı denir. Daha sonra uygulamaya geçilir ancak uygulama öncesi anestezik krem sürülebilir. Anestezik krem sürülmesi tamamen kişinin onayına bağlıdır. İşlemin daha acısız ve konforlu geçmesi amacıyla sürülür ancak uygulama yapılacak kişi tercih etmezse sürülmeyebilir.

Daha sonra kalıcı makyaj boyası iğneler ile kaş şeklini vermek üzere cilt altına enjekte edilir. Dövme kadar acılı bir işlem değildir ancak yine de iğneden kaynaklanan hafif bir acı duyulabilir. Anestezik kremler ile bu acının en az düzeyde olması sağlanır.

Microblading Kaş Sonrası Avantajlar

Microblading kaş sonrası, genel olarak kişiler memnuniyetlerini bildirirler. Uygulanan üç boyutlu boyama tekniği ile doğal kaş görünümü elde edilir. Kaşlar o kişinin yüzü ile uyumlu olduğundan dolayı güzelliğine güzellik katılır ve yüz orantısı artar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat