Microblading Kaş

Cilt rengine uygun renklendirme ve renk pigmentlerinin kullanılarak kaşlara şekil verme ve dolgun hale getirme işlemine microblading kaş denir. Seyrek kaş yapısına sahip olan kişiler yüz hatlarını daha belirgin hale getirmek için kullanılır. Kaş şekli ve yapısı kişinin görüntüsünü önemli derecede etkilemektedir. Kişinin kaş yapısı genetiktir. İlerleyen teknoloji sayesinde elde edilen imkânlar ile kısa zamanda uzun süre kalıcı sonuçlar elde edilebilir. İşlem sonucunda gözleriniz ve kaşlarınızın şeklinden ve uyumundan son derece memnun kalabilirsiniz.  Kıl tekniği yöntemine benzer bir uygulamadır. Bu nedenle son derece doğal ve kişinin kendi kaşı gibi bir görüntü verir. Son yıllarda çok sık tercih edilmesinin nedeni de işlem sonrası oluşan doğallıktır. Son yıllarda erkekler de kadınlar kadar bu yöntemi tercih etmektedir.

Microblading Kaş Nasıl Yapılır?

Kaş dolgunluğunu artırmak ve kişiye istediği kaş şeklini vermek için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Ancak microblading kaş tekniği sonucunda doğal kaş şekline sahip olabilirsiniz. Microblading dövme tekniği ile yapılır. İşlemden önce kişinin ten ve saç rengine uygun kaş boyası seçilir. İşlem sırasında kişinin minimum ağrı ve acı hissetmesi için anestezik kremler uygulanır. Kremler işlemden 15 dakika önce sürülür. Anestezi işlemi de sağlandıktan sonra kaş altındaki deriye boya verme işlemi başlanır. Cihazın ucunda bulunan küçük iğne ile fazla derine inmeden daha yüzeysel şekilde uygulanır. Döveme tekniğinden ayrıdan farkta budur. Dövme işleminde boya derinin içine doğru itilir.

Microblading Kaş Kalıcı Mıdır?

Kaş işlemleri arasında kalıcı kaş talebi giderek artmaktadır. Microblading kaş uygulaması yarı kalıcı olarak tanımlanan bir uygulamadır. İşlem sırasında kullanılan boya zaman içerisinde fiziksel fonksiyonlarını kaybederek deri üzerinde yayılır ve kaybolur. Cilt üzerine aldığı herhangi bir darbeyi yok etmek için hücre yenilemesi yapar. Hücreleri yenilerken kaş boyasını da atar.  Yenileme işlemi sırasında kişi isterse kaş şekli de değiştirilebilir.Microblading kaş yaklaşık 18 ay kalıcıdır

Microblading Kaş Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstediğiniz kaş şekline ulaşmak için dikkatli olmalısınız.  Microblading kaş yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken kriterler;

  • Kişinin ten rengine ve kaş rengine uygun boya kullanımına dikkat edilmelidir. Aksi halde istenen doğal kaş görüntüsü yakalanamaz.
  • Kalıcı makyaj ve kaş kontür işlemleri son yıllarda çok sık talep görmektedir. Bu nedenle bu hizmeti veren merkezlerin sayısı artmıştır. Kaliteli ve güvenilir hizmet veren merkezler ile çalışmalısınız.
  • Microblading kaş hizmeti her merkezde verilmemektedir. Bazı merkezler dövme tekniğine bu ismi vermektedir. Bu nedenle detaylı araştırma yapmadan merkeze karar vermemelisiniz.
  • İşlem yaptıracağınız merkezin önceki uygulamalarını da incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Microblading Kaş Fiyatları

Microblading kaş uygulama fiyatları uygulamanın yapıldığı merkez, piyasa fiyarları, merkezin konumu ve işlemi yapan kişinin uzmanlığına göre değişiklik göstermektedir. Kaş kontür uygulamalarında kullanılan cihazlar kişiye özel ve yeterli kadar steril edilmiş olmalıdır. Steril edilmeyen ürünler ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bu nedenle fiyatlandırma yapılırken kullanılan araç ve gerekler de dâhil edilmektedir. Piyasa değerinin altın hizmet veren merkezlere itibar etmemenizi tavsiye ediyoruz. Sizlerde doğal ve dolgun görünümlü kaş şekline sahip olmak isterseniz microblading uygulamasını tercih edebilirsiniz. İşlem sonucundan alacağınız memnuniyetle işlemin fiyatları daha avantajlı hale gelecektir. Gerekli araştırmaları yaparak sizlerde kalıcı makyaj ve kaş uygulama işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat