Microblading Nasıl Yapılır?

Kaşlar, yüz ifademizi belirlemede çok önemli bir rol oynarlar. Kaşlarımızın doğru biçimde olup olmaması durumu, etkileyici bakışlara sahip olmamızı büyük ölçüde etkiler. Bu yüzden yüzümüze uygun olarak şekillendirilmelidirler. Tabi makyaj yaparken de daha canlı ve dinç bir görüntüye sahip olabilmek için kaşlarımızı da zaman zaman boyayarak aralardaki boşlukları doldururuz. Bu da çok zahmetli ve zaman alan bir iştir. Özellikle de çalışan ve sürekli bakımlı gözükmek isteyen kadınlar, microblading işlemini çokça tercih ederler. Son yıllarda eskiden olduğu gibi ince tip kaşlara zıt olarak, dolgun, gür ve kalın kaşlar moda oldu. Bu yeni gelen moda akımıyla birlikte microblading nasıl yapılır? Sorularak öğrenilmeye çalışıyor. Uzmanlar bu konuda çok pratik bir yöntem olduğunu söylemektedirler.

Microblading nedir? ve Microblading nasıl yapılır? Bu uygulamabir çeşit kalıcı makyaj tekniğidir. 3D kıl yöntemi olarak da bilinmektedir. Asya kökenlidir. Kaş bölgesine bıçaklarla minik çizgiler oluşturulur. Gerçek kaş kılı gibi görünmesi sağlanır. Aslında tam olarak kalıcı bir yöntem değildir. Yarı kalıcı bir makyaj yöntemi olarak geçer diğer adı Semi permanent’tir.

İnsanlar Microblading nasıl yapılır? Hakkında kaş uygulaması ile dövmenin aynı olup olmadığı sorularını merak ediyorlar. Kaş uygulaması ile dövme kesinlikle birbirleriyle aynı şey değillerdir. Dövme, boyanın cildin derin katmanlarına işlenmesi işlemidir. Ama microblading sırasında boya bu kadar derine yerleştirilmez. Bu nedenle de microblading de ağrı seviyesi dövmeye göre çok daha düşük seviyededir. Bu şekilde microblading nasıl yapılır? İle ilgili birtakım bilgilere ulaşabilir, korkmadan yaptırabilirsiniz.

Microblading Nasıl Yapılır?

Microblading nasıl yapılır? en çok tartışılan sorulardan birisidir. Microbladingyapılırken kaş bölgesindeki boşluklara bıçaklarla ince ine minik çizgiler yapılır. Bu çizgilere boya yerleştirilmesiyle meydana gelir. Teknik bir makine ile işlem gerçekleşir. Kaşların olduğundan çok daha parlak görünmesi sağlanır. Çünkü boyalar yüzeye yakın bir şekilde yerleştirilirler. Daha basit bir şekilde yeni kaş kıllarının çizilmesidir. Uzun bir süre boyunca da boyalar kaşınızca kalır. Bu yüzden kalıcı kaş konturu ismi verilir. Kullanılan genel malzemeler boya yüzüğü, kaş ölçüm cetveli, kaş çizim aleti ve anestezi kremidir.

İşlem sürecinin başlangıcı, yüz ifadesine uygun kaş biçiminin belirlenmesidir. Microblading uygulamasının en önemli aşamasıdır. Çok dikkatli olunmalıdır. Aynı zamanda renk seçimi de önemli bir konudur. Kaş rengi seçilirken çok dikkatli davranılmalıdır çünkü eğer kendi kaşlarınızla aynı renk olmazsa kötü sonuçlar elde edilebilir. Eğer saçlar boyalıysa da renk seçimi değil de saçın orijinal renginin seçilmesi daha çok tavsiye edilir.  Kendi kıl renginin seçilmesi daha uzun süreli kullanım sağlar. Kaş çizimi yapılırken çizgiler doğru yönde çizilmelidir. Her insanın kaşlarının çıkış yönü farklı olduğundan dolayı bu çıkış yönü bireysel olarak göz önünde bulundurulmalıdır. Yukarıda anlatılan microblading nasıl yapılır? konusuna ait bilgilere uzmanlara sorarak da öğrenilebilir.

İşlem Sonrası Dönem

Uygulama sonrası günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Ancak işlem sonrası en az 2- 3 gün boyunca kaş bölgesine su gelmemelidir. Kaşların tamamen iyileşmesi ise ortalama 1 ay sürer. Bu 1 ay boyunca kaş bölgenize herhangi bir kozmetik ürün sürmemelisiniz. Ayrıca elinizden geldiğince o bölgeye dokunmamaya ve kaşımamaya çalışın. Güneşe çıkacaksanız yüksek faktörlü bir güneş koruyucu sürerseniz iyi olur. Yumuşak hareketlerle canınızı acıtmadan uygulayınız. Bu 1 aylık sürecin sonuna gelindiğinde tekrar microblading rötuşu gerekebilir. Eğer ilk işlemde kapanmamış boşluklar kaldıysa, ikinci işlemde kolaylıkla doldurulur.

Microblading nasıl yapılır? diye soranların kalıcılığı konusunda da endişe duyabiliyorlar. İşlemin kalıcılığı kişiden kişiye göre değiştiği bilinmektedir. Ama ortalama olarak 8 ay ile 18 ay süreyle kalabilir. Bu işlemin tamamen kalıcı olmamasının sebebi de vücudumuzun korunma amaçlı yaralarını tamir etmesi gibi boyaları da dışarı atmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat