Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Kadınlar için tırnak bakımı oldukça önemli yer kaplamaktadır. Bunun için ise fazlaca tırnak bakım yöntemleri ve protez tırnak uygulamasını yaptırırlar. Peki, Protez tırnak nasıl yapılır? birlikte inceleyelim.

Protez Tırnak Uygulaması

Güzellik merkezlerinin günümüzde çok fazla yaygınlaşması ve güzellik bakım yöntemlerinin gelişmesi bu piyasayı oldukça etkin bir hale getirmiştir. Özellikle kadınlar bu konuda fazlaca ilgilidirler. Güzel görünmek her kadının hakkıdır. Bu yüzden Protez tırnak nasıl yapılır? Gibi soruların cevabını uzmanından öğrenmek istiyorlar. İmkan dahilinde sağlıklı uygulamalar kadınlar için bir tercih sebebi olmuştur. Son zamanlarda ise Protez tırnak uygulaması giderek yayılmıştır. Çoğu kadın Protez tırnak hakkında fazla bilgi sahibi iken bazı kadınların Protez tırnak hakkında pek fazla fikri yoktur. Şimdi Protez tırnak nasıl yapılır? sorusunu birlikte yanıtlayalım.

Protez Tırnak Uygulaması Nasıl Yapılır?

Protez tırnak nasıl yapılır? sorusuna öncelikle ne kadar zaman alır sorusu ile başlayalım. Protez tırnak uygulaması yaklaşık bir-bir buçuk saat kadar sürmektedir. Uygulamaya başlarken öncelikle kişinin tırnaklarına koruyucu madde sürülür. Bu uygulamanın ilk aşamasıdır. Tırnağa sürülen koruyucu maddenin amacı hem kişinin tırnağını korumak hem de Protez tırnağın kendi tırnağınıza kolay yapışmasını sağlamaktır. Kolay yapışan tırnak ile törpüleme işlemi sağlam olması nedeniyle daha kolay olacaktır.

Bu işlemler tamamlandıktan sonra Protez tırnak tırnağınızın uç kısmına yapıştırılır ve sonra törpüleme işlemine başlanır. Tırnağa yapıştırılan Protez tırnak törpülenir. Böylelikle tırnağa istenen şekil verilir. Tırnak yapınıza uygun bir görüntü oluşur. Protez tırnağın çeşitleri vardır. Siz istediğiniz tırnağı tercih ettikten sonra tırnağın diğer kısımları özel bir jel ile kaplanarak kusursuz bir görüntü verilir. Son aşamada ise tırnağın yüzeyi de törpülenir ve güzelce parlatılır.

Protez tırnak nasıl yapılır? sorusunun aşamaları tam olarak yukarıdaki maddelerdir. Görüldüğü üzere oldukça kolay bir işlemdir ve yaklaşık 1-1,5 saat sürer. Bu sürenin sonunda kusursuz görüntüye sahip olur.

Protez Tırnak Çeşitleri

Protez tırnak uygulaması yaptırmaya karar verdiğinizde çeşitleri arasından birini tercih edilmelidir.  Protez tırnak nasıl yapılır? ve çeşitleri dışında bilmesi gereken hususlardan biri de eğer tırnak mantarınız var ise bu uygulamayı yaptıramazsınız. Bu uygulamayı yaptırmanız için mutlaka tedavi olmanız gerekmektedir.

  1. Dippig tırnak: Akrilik tırnak gibidir. Ancak akrilik tırnak arasında bir fark vardır. Bu fark ise kokusuz ve mat olmasıdır.
  2. Akrilik tırnak: Öncelikle özel bir toz ve yine özel bir sıvı karıştırılır. Tırnağınızın uç kısmına plastik bir tırnak yerleştirilir ve kalan alanlar bu sıvı ile kaplanır.
  3. Jel tırnak: Adından anlaşılacağı üzere burada tırnaklara jel uygulanır. Daha sonra bu jel kurutularak ardından düzeltme yapılır. En çok tercih edilen ve en doğal duran uygulama jel tırnaktır.

 Protez tırnak nasıl yapılır? sorusunun cevabını öğrendikten sonra bilmeniz gereken başka hususlarda vardır. Örneğin, Protez tırnağı istediğiniz zaman çıkartabilirsiniz. Yalnız çıkartma işlemini yapmanız kesinlikle doğru olmaz. Bunun için mutlaka Protez tırnağı yaptırdığınız güzellik merkezinden yardım almalısınız. Hatalı yöntemlerle tırnak çıkartmak tırnaklarınıza zarar verebilir.

Protez Tırnak Bakımı Hakkında

Diğer merak edilen diğer hususlardan biri de tırnağın ne kadar uzun süre kullanıldığı hakkındadır. Protez tırnaklarınızın temas edeceği tek kimyasal yalnızca şampuan olmalıdır. Ojelerinizin uzun süre kullanılabilmesi için asetonsuz çıkarıcılar kullanmanız faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat