Protez Tırnak Ne Kadar Süre Kalır?

Güzellik her kadın için son derece önemlidir.  Bunun için kadınlar pek çok güzellik uygulaması yaptırmaktadır. Son zamanlarda ise en çok tercih edilen uygulamalardan biri ise Protez tırnak uygulamasıdır. Ancak bu işlemin nasıl yapıldığı, bakımı nasıl yapılır ve Protez tırnak ne kadar süre kalır? soruları oldukça merak edilmektedir.

Protez Tırnak Kullanımı

Çoğu zaman takma tırnaklar insanda rahatsızlık hissi verir. Oysa protez tırnaklar tamamen doğalmış hissi verir. Tırnağınız özel sıvılar ile kaplanır ve böylece vücudunuzun bir parçası gibi olur. Ayrıca doğal görüntüsü ile dışarıdan fark edilmez.  Ancak protez tırnak uygulaması mutlaka bir güzellik merkezinde ve uzman tarafından yapılmalıdır. Ayrıca dikkatli kullanımız sonucunda tırnaklarınızın ömrünü uzun süreye yayabilirsiniz. Protez tırnak uygulaması yaptırmadan önce mutlaka tırnaklarınızın sağlıklı olduğundan emin olun. Eğer tırnaklarınızda tırnak mantarı var ise kesinlikle bu uygulamayı yaptırmayın. Protez tırnak ile bilmeniz gereken çok şey varken en çok merak edilenlerden biri de Protez tırnak ne kadar süre kalır? sorusudur. Bu sorunun cevabına geçmeden önce bu konu hakkında bilmeniz gereken hususlara bakalım.

Protez Tırnak Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Protez tırnak bir takma tırnaktır. Ancak takma tırnak gibi yapay durmaz. Protez tırnak dışarıdan oldukça doğal durmakla birlikte yaşadığı hissiyatla birlikte sizde de rahatsızlık hissi vermez.
  • Uygulama yapılırken öncelikle gerçek tırnaklarınıza koruyucu özel bir madde sunulur.
  • Tırnakların uç kısmına uygun Protez tırnak yapıştırılır. Daha önce tırnağınıza sürülen koruyucu madde yapıştırılan Protez tırnağın daha sağlam tutunmasını sağlar.
  • Yapıştırılan tırnağın doğal görünmesi amacıyla Protez tırnak güzelce törpülenir.
  • Protez tırnak seçimini tamamlandıktan sonra bu tırnak tırnağın diğer kısımlarına jel olarak uygulanır.
  • En son olarak tırnağın yüzeyi genel olarak törpülenir ve parlaklık verilir.
  • Tüm bu aşamalar Protez tırnağın nasıl uygulandığına dair aşamalardır. Bir diğer husus ise Protez tırnak e kadar süre kalır? sorusudur.

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak bir çeşit takma tırnaktır. Ancak doğal görünümü ile tırnaklarınıza şık bir görüntü verir. Bunların dışında protez tırnakların akrilik tırnak, dipping tırnak ve jel tırnak olmak üzere 3 çeşidi bulunmaktadır. Bunlar içinde en çok tercih edilen ise jel tırnak uygulamasıdır. Protez tırnak ne kadar süre kalır? sorusuna geçmeden önce ise bilmeniz gereken diğer bir husus ise protez tırnak uygulaması yaklaşık bir- bir buçuk saat sürmesidir. Ancak zaman sizi yanıltmasın uygulama oldukça kolaydır. Burada dikkat etmeniz gereken ise protez tırnak uygulamasını bir güzellik uzmanı tarafından yapılmasıdır. Şimdi ise protez tırnak ne kadar süre kalır? sorusunu inceleyelim.

Protez Tırnak Ne Kadar Süre Kalır?

Protez tırnak oldukça şık ve doğal durmaktadır. Bunun için mutlaka bir güzellik merkezinde bir uzman ile çalışılmalıdır. Peki, protez tırnak ne kadar süre kalır? Bakımını düzenli ve titiz bir şekilde yaptıktan sonra protez tırnak kullanımının süresi oldukça uzundur. Protez tırnak kullanımına özen gösterdiğiniz sürece oldukça uzun süre kullanabilirsiniz. Böylece protez tırnak ne kadar süre kalır? ve kullanılır sorularını yanıtlayabilirsiniz. Protez tırnak kırılmaz diye bir durum yoktur. Ancak özenli olduğunuz sürece kullanım süresini uzatabilirsiniz. Protez tırnak kullanımı süresi tamamen size bağlıdır. Eğer tırnaklarınızda uzama mevcutsa ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa tırnaklarınızı çıkarttırabilirsiniz. Tırnağınız zarar görmese bile bu durumdan rahatsız olmanız durumunda da çıkartılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat